Yüksek Kazançlı 5 Kripto Para Birimi

1103 görüntüleme
9 dk okuma

Kripto para piyasasına yatırım yapmak risk içerir. Yatırımcılar, yeni token arayışında, volatilitenin bir kısmını dengelemek için genellikle çeşitli kıyaslamalara ve sürümlere göz atarlar. Dikkate alınması gereken birçok önemli metrik, ölçüm ve analiz vardır.

Diğer şeylerin yanı sıra, buna geleneksel “ücretin piyasa değerine oranı” da dahildir. Dikkate alınması gereken bir başka faktör de, protokol için daha yüksek benimseme ve kullanım ücretlerinin, hissedarlara ve likidite sağlayıcılara daha yüksek ücretler ödenmesine neden olacağıdır. Bu, protokole fon tahsis eden daha fazla hissedar ve LP ile verimli bir döngü yaratır.

Başka bir deyişle, oran ne kadar yüksek olursa, token o metriğe göre o kadar değerli olur. Bunun nedeni, daha yüksek bir oranın daha yüksek ücretler anlamına gelmesidir, bu da projenin bu metriğe göre potansiyel olarak daha iyi bir yatırım olduğu anlamına gelir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak kazanç sağlayan 5 kripto para birimini şu şekilde sıralayabiliriz:

Lido Finans (LDO)

Lido Finance (LDO), Ethereum, Solana, Polkadot ve Kusama’da bulunan bir kripto staking çözümüdür. Likit stake çözümleri, kullanıcıların kazançlarını konsolide etmek için borç verme gibi zincir üstü faaliyetlere katılırken, minimum depozito veya altyapı bakımı olmadan ETH’yi stake etmelerine olanak tanır.

Lido DAO tüm kaynakları yönetir ve gelirden %10 komisyon alır. Bu ücret, node operatörü ile Lido DAO arasında paylaştırılacaktır. Lido ayrıca kendi yerel blok zincirinde SOL, DOT ve KSM stake etmeyi destekler.

LDO’nun şu anda 1.805.394.541$’lık bir piyasa değeri var ve şu anda 2.06$’dan işlem görüyor.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap, BNB zincirine adanmış lider bir merkezi olmayan borsadır. PancakeSwap, BEP20 belirteçlerine (Binance tarafından geliştirilen özel bir belirteç standardı) odaklanır, ancak kullanıcıların aracı hizmetleri kullanmadan madeni paralarını diğer madeni paralarla değiştirmelerine olanak tanır.

Bir süredir DeFi kullananlarınız için PancakeSwap’in tanıtıma ihtiyacı yok. DEX’ler yalnızca ticaret için değil, aynı zamanda ticaret yapmanıza izin verdikleri için de faydalıdır.

Otomatik piyasa yapıcılara (AMM’ler) borç verin ve likidite sağlayın. IFO’ya katılın. NFT Marketplace’te NFT satın alabilir ve satabilirsiniz.

CAKE, 309 milyon dolarlık bir piyasa değerine ve 1,66 milyar dolarlık bir TVL’ye sahiptir ve piyasa değeri / TVL oranı 0,186’dır. Bu yazının yazıldığı sırada CAKE 1,53 dolardan işlem görüyor.

PankcakeSwap, son 90 günde en karlı ilk 10 protokol arasında yer alıyor. PancakeSwap 9. sırada ve son 90 günde 28,2 milyon dolar topladı.

Convex Finans (CVX)

Convex Finance, Curve (CRV) likidite sağlayıcılarının Curve’ye likidite koymadan işlem ücretlerinin bir kısmını pay almasına olanak tanıyan bir DeFi protokolüdür. Bunun yerine, likidite sağlayıcıları Convex’e yatırım yapabilir ve daha yüksek CRV ve likidite madenciliği ödülleri alabilir. Bu, CRV stake yapanlara daha iyi sermaye verimliliği ve daha iyi bir konum sağlar.

Convex’e istediğiniz sayıda CRV jetonu yatırın. Bir CRV sağlamak yerine bir cvxCRV belirteci alın. Toplam CRV ödüllerinin bir kısmını alın. Kavisli platformlarda işlem ücretleri kazanın.

CVX kripto parasının piyasa değeri 339 milyon dolar ve toplam kilitli miktarı 3,25 milyar dolar. Piyasa değeri/TVL oranı 0,104’tür. CVX şu anda 4,38 dolardan işlem görüyor.

Convex, son 90 günde en çok ücret üreten ilk 10 protokol arasında 7. sırada yer alıyor. Protokol, bu dönemde 45,1 milyon dolar gelir elde etti. Convex Finance, 0,22’lik bir ücret/MC oranıyla yılbaşından bugüne 75.776.192,3 $’lık bir ücret oluşturdu.

SushiSwap (Sushi)

Sushi cryptocoin, Ethereum blok zincirine dayalı, topluluk tarafından işletilen merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) DEX’ler, ticareti kolaylaştırmak için likidite havuzlarını kullanır. Kullanıcılar ayrıca hasat yönetimi ve staking işlemlerine de katılabilir. Yerel belirteç SUSHI, protokolü yönetmek ve likidite sağlayıcılarını teşvik etmek için kullanılacaktır.

SUSHI’nin 164 milyon dolarlık piyasa değeri var ve şu anda 0,852 dolardan işlem görüyor. SushiSwap, son 90 günde 14 milyon dolar ücret üretti. SushiSwap, 0,15 komisyon / MC oranında 24.766.726,4 $ gelir elde etti.

GMX (GMX)

GMX kripto para. Bitcoin, Ethereum ve daha fazlası gibi popüler kripto para birimlerinde 50x’e kadar kaldıraçla sürekli olarak kripto para birimi vadeli işlemleri için merkezi olmayan bir borsadır. Borsa, düşük takas ücretlerini ve sıfır fiyat etkisi ticaretini destekler.

Ticaret, piyasa oluşturma, takas ücretleri ve kaldıraçlı ticaretten likidite sağlayıcı ücretleri kazanan tescilli bir çoklu varlık havuzu aracılığıyla yapılır. Eylül 2021’de kurulan GMX, 130 milyar doların üzerinde toplam işlem hacmine ve toplam 285.000 kullanıcıya sahiptir. Bu, GMX’i Arbitrum ve Avalanche için önde gelen DEX türevleri yapacaktır. GMX’in piyasa değeri 495.618.871$’dır ve şu anda 56.46$’dan işlem görmektedir.

Yılbaşından bugüne, GMX madeni para fiyatı 75.293.824 $ ücret üretti ve bu da 0,151 ücret/Mc ücretle sonuçlandı. Bu oran, özellikle aynı sektördeki DEX’leri ve protokolleri karşılaştırırken kullanılabilir ve hangi projelere yatırım yapacağınızı seçerken bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Ancak, bazı projeler için fiyatın çok yüksek olabileceğini unutmayın. Bu, piyasa değerini artırdığından, hangilerinin aşırı veya düşük değerli olduğunu görmek için piyasa değeri/TVL gibi diğer metrikleri kullanmak da önemlidir. En önemlileri toplam arz, dolaşımdaki arz, FDV vb.’dir. Yatırım yapmadan önce daima araştırmanızı yapın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.