Wall Street’in “AL” Sinyali Verdiği Hisseler

1109 görüntüleme
4 dk okuma

Wall Street analistleri, bu yaz ABD’de önümüzdeki çalkantılı günlerde yatırımcıların “alması gereken” bir avuç hisse senedi yayınladı.

Fastly (FSLY), Clean Energy Fuels (CLNE), Amazon (AMZN) ve ConocoPhillips (COP) gibi şirketlerin yer aldığı hisselerin üst düzey Wall Street analistlerine göre çok fazla artısı var.

Fastly

Bank of America analisti Tal Liani’ye göre Fastly “uzun vadeli başarının temelini atacak.” Liani, şirketin bulut bilgi işlem platformunun bu yılın ikinci çeyreği ve sonrasına hazır olduğunu belirterek, “Birkaç olumlu eğilim, Fastly’nin iyileşme yörüngesinin istikrarını gösteriyor” diyor.

Bu eğilimler arasında, Fastly’nin yeni müşteri sayılarında yıldan yıla büyümesi ve şirketin teknolojisini geliştirmeye yönelik azalan yatırımları yer alıyor. Liani ayrıca Fastly’nin “pazarda yeni müşteriler edinme sorununu ortadan kaldıran ve platformlar arasında çapraz satışı teşvik eden daha basit ürün paketleri ve fiyat noktaları sunduğunu” belirtti.

Analist, şirketin yıldan bugüne %88 artış gösteren güçlü sonuçlar bildirmesinin ardından Mayıs ayında da açıklanan güçlü görünüme rağmen Fastly’nin ileriye dönük yolunun açık olduğuna inanıyor.

“Elverişli temeller ve güçlü yönetim göz önüne alındığında, Fastly’nin toparlanmasını desteklemeye devam ederken, ‘Alış’ derecemizi ve 26,50 $ olan 12 aylık hareketli ortalama fiyat hedefimizi koruyoruz.”

Clean Energy

Raymond James analisti Pavel Molchanov, “Doğal gaz dağıtıcısı Clean Energy’nin kârlılığa dönüşü yılın ikinci yarısında ivme kazandı” dedi.

Molchanov, bunun geleneksel doğal gaz işinin ötesine geçmeyi amaçlayan şirket için iyiye işaret olduğunu düşünerek şunları söyledi: Saf yakıt distribütörü (yenilenebilir doğal gaz) olarak mevcut konumumuzdan temiz enerji iş modeli 2023’te meyvelerini verecek” dedi.

Molchanov, sabırlı yatırımcıların bu büyüme hikayesiyle ödüllendirileceğini söyleyerek süreçte bazı belirsizliklerin olduğunu kabul ediyor.

Raymond James, Nisan ayında şirketin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” yükseltti.

Amazon

Bu haftanın başlarında Mizuho, ​​e-ticaret devi Amazon’u ikinci en iyi şirketler listesine dahil etti.

Mizuho analisti James Lee, son gözleminde, “Ürün farklılaştırması, Amazon Web Services’tan üretken AI talebini artırıyor” dedi.

AWS’de kullanılan bu tür yapay zekaya finansal hizmetler ve medya sektörlerinde talebin yüksek olduğunu kaydeden Lee, “Ayrıca üretici yapay zekası geleneksel bilgisayarlardan çok daha pahalıdır ve bunun sonucunda gelir artacaktır” dedi.

Lee, AWS’nin 2023’e kadar büyümeye devam etmesini bekliyor ve ayrıca Amazon’un 12 aylık ortalama fiyat hedefini 145 dolardan 160 dolara yükseltti.

ConocoPhillips

Şirket, Goldman Sachs tarafından ‘AL’ olarak derecelendirildi ve analistlerin yılın ikinci yarısında parlak bir performans göstermesini bekledikleri üç büyük şirketten biri. Çeyrek sonrasında şirketin bilançosunda güçlü notunu koruyan analistler, “COP hissesinin büyük ABD şirketlerine göre bir avantajı olduğuna inanıyoruz” dediler.

Kaynak: Midas

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.