Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır

706 görüntüleme
4 dk okuma

İçerik oluşturucular, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’dan para kazanmaya başlıyor. Birçok kullanıcı Twitter’da nasıl para kazanılacağını merak ediyor. Peki Twitter’dan nasıl para kazanabilirsiniz?

Twitter, kullanıcıların para kazanmasını sağlayan yeni bir sistem tanıttı. Bu sistem kapsamında içerik oluşturucular artık Twitter’da para kazanabiliyor. Twitter’dan para kazanmanın çeşitli koşulları vardır. Birinci koşul, kullanıcının Twitter Blue abonelik sistemi olan “doğrulanmış bir hesaba (Mavi Tik)” sahip olmasıdır.

Diğer bir gereklilik ise Twitter kullanıcısının 3 ay içerisinde en az 5 milyon tweet gösterimine sahip olmasıdır. Bu durumda Twitter kullanıcısının hesabında para kazanma sistemi devreye girer.

Bu yeni Twitter özelliği, kullanıcılara platformdaki etkileşimlerini derecelendirme fırsatı vererek onları daha fazla içerik oluşturmaya motive ediyor. Bu çaba, Twitter’ın kullanıcı tabanını büyütme ve katılımı artırma stratejisinin bir parçasıdır. Aynı zamanda Twitter, bu sistemi kullanıcı tabanını büyütmek ve doğrulanmış hesap aboneliklerinden daha fazla gelir elde etmek için kullanmayı umuyor.

Bu program, Twitter’da her türlü içerikten para kazanılmasına izin vermemektedir. Twitter’ın içerikten para kazanma standartlarına göre cinsel içerikten para kazanılamaz. Twitter’ın yetişkinlere uygun içeriğe izin veren birkaç ana akım sosyal platformdan biri olduğu göz önüne alındığında, bu ilginç bir karar gibi görünmekte.

Yasa dışı ürün veya hizmetlerden (alkol, tütün, kumar, silahlar vb.), suç faaliyetlerinden, şiddet içeren veya sansürsüz içerikten, hassas olaylardan, yanlış, yanıltıcı veya asılsız iddialardan, uygunsuz içerikten, yetişkinlere yönelik veya müstehcen içerikten para kazanamazsınız.

Twitter’ın Oluşturucu Reklamları Gelir Paylaşımı programı, platformda daha fazla içerikle sonuçlanabilir. Program ayrıca Twitter’ın benzer para kazanma programlarına sahip YouTube ve TikTok gibi diğer sosyal medya platformlarıyla rekabet etmesini sağlayacak.

Twitter Blue Aboneliği Nasıl Alınır ?

 1. Twitter.com’a girin
 2. ‘Daha Fazla’ seçeneğine tıklayın
 3. ‘Twitter Blue’ seçeneğini seçin
 4. ‘Abone Ol’ tuşuna tıklayın
 5. Bu adımları izledikten sonra Twitter hesabınızda numaranızı doğrulamanız istenecektir. Numaranızı doğruladıktan sonra abonelik ücretini ödeyerek Twitter Blue’ya abone olabilirsiniz. 

iOS veya Android işletim sistemli cihazlarda Twitter Blue aboneliği almak için yapılması gerekenler sırayla şöyle:

 1. Twitter uygulamasına giriş yapın
 2. Profil bölümüne tıklayın
 3. Twitter Blue seçeneğini seçin
 4. Abone Ol seçeneğine tıklayın
 5. Telefon numaranızı doğrulayın
 6. Ödeme yapın

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.