Türkiye’deki Seçim Sonrası Bitcoin Fiyatlarında Ne Olacak

1246 görüntüleme
2 dk okuma

Türkiye büyük bir seçimden çıkıyor ve resmi sonuçlar henüz açıklanmadı, ancak açıklanan çoğunluk sandık verileri, seçimin ikinci turda olduğunu gösteriyor. Tüm dünyada izlenen seçimlerin finansal piyasaları doğrudan etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. İlk verilerden sonra BTC buna nasıl tepki verdi ?

Özellikle Bitcoin (BTC), küresel piyasa verilerine bağlı olarak bu hafta yükselebilir. Son 24 saatte %1,9 değer kazanarak 27.000 doları aşan BTC, Avrupa’daki son gelişmeleri bekliyor. İngiltere Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 25 baz puan artırdığı hafta Avrupa borsaları şu anda negatif bölgede. İngiltere Merkez Bankası’nın %4,5’lik faiz artışı, üst üste 12. faiz artırımı oldu. İngiltere Merkez Bankası’nın 2008’den bu yana en yüksek faiz oranına ulaşmasıyla birlikte diğer ülkeler ve merkez bankaları da benzer politikalar izleyebilir.

Kripto Para Piyasası Asya’daki Verileri Bekliyor

Asya piyasalarında da Japonya enflasyon verileri bekleniyor. Ayrıca Çin’de sanayi üretimi ve işsizlik ile Japonya’da büyüme ve sanayi üretimi takip edilecek veriler arasında yer alıyor. Salı ve Çarşamba günü iki önemli verilerin tarihi açıklanacak.

Kripto para piyasası bu ekonomik verilerin etkisi altında çalışmaya devam edebilir. Bitcoin, geçtiğimiz hafta ABD’den gelen verilerin ardından bu yönde ciddi bir hamle yaptı ve yine benzer bir durum bekliyoruz.

Türkiye’nin ikinci resmi seçimi özellikle altın, dolar ve euroya ivme kazandırabilir. Bu hafta alınacak kararların ciddi ekonomik sonuçları olabilir ve tüm vatandaşların gözü burada olacak.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.