Kripto Borsaları Hong Kong’da Açılışı Yaptı

1151 görüntüleme
2 dk okuma

OKX borsasının dün Hong Kong’da 16 kripto para birimi ve token dahil olmak üzere spot işlemlere başlatmasının ardından bugün Gate.io borsası tarafından yayınlandı. Çatı şirketi Gate Group, Gate.HK platformunu resmi olarak başlattı ve 8 adet kripto para birimini listeledi.

Bireysel yatırımcıların Hong Kong’da kripto para alıp satmasına izin veren yasa 1 Haziran’da yürürlüğe girecek. Dünyaca ünlü kripto para borsaları ise yavaş yavaş Hong Kong’da faaliyetlerine başlıyor. OKX’ten dün yapılan açıklamaya göre Gate.io borsasının çatı şirketi olan Gate Group, Hong Kong’da hizmetlerine başladığını duyurdu. Şirket, 23 Mayıs’ta faaliyete başladığını duyurdu.

Şirket, Gate.HK adı altında Hong Kong merkezli kripto para birimlerinin spot ticaretine başlayacağını duyurdu. Açıklamada, spot ticaretin sekiz kripto para birimini alıp satmak için kullanılabileceğini söyledi.

Bu kripto para birimleri “Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash, Polkadot, Matic, Solana ve Uniswap.” olduğu açıklandı.

Dün OKX borsası, 16 kripto para ve token listeleyeceğini duyurdu. OKX’in aksine Gate.io’nun Bitcoin Cash listelemesi de dikkat çekti. Gate.io açıklamasında ayrıca gelecekte borsada birçok farklı trade seçeneğinin olacağına da dikkat çekildi.

Ayrıca Gate.HK’nın, Hong Kong regülatöründen Fon ve Kurumsal Hizmetler Lisansı aldığı da belirtildi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.