KOSGEB ve Halkbank’tan Tek Seferlik 150.000 TL Kira Desteği Fırsatı

947 görüntüleme
3 dk okuma

KOSGEB ve Halkbank işbirliği ile tek sefere mahsus olmak şartıyla geri ödemesiz 150.000 TL kira desteği verilecek.Halkbank ile KOSGEB arasında imzalanan protokol kapsamında KOBİ’lere kiralama desteği müjdesi geldi. Kira desteğinden yararlanmak isteyen firmaların KOSGEB veri tabanına kayıt olması ve aktif olması gerekmektedir. KOSGEB ile Halkbank arasında protokol imzalanmasıyla küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) kira desteği sağlanacağı açıklandı. Bu duyuruya cevaben kiralama desteğinin içeriğinin değerlendirilmesine başlandı. Kira desteği nedir sorusuna cevap arayan Kira desteği, KOSGEB tarafından sunulan bir destek programıdır. Program, küçük işletmelerin iş yeri kiralama bedelini karşılamak üzere geri ödemesiz nakit kira desteği almalarını sağlıyor. Kiralama desteği, muhtelif giderler için destek ve makine, ekipman ve yazılım desteği olmak üzere iki ayrı kalemde verilmektedir.

Diğer giderler desteği kapsamındaki kira desteği, ofis ekipmanı ve malzeme giderleri geri ödemesiz olarak sağlanmaktadır. Bu destek paketi toplamda 150.000 TL’ye kadar destek sağlamaktadır.

Kira yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

  • Şirketin son iki yıldaki cirosu 40 milyon TL’nin altındadır.
  • Şirket KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve aktiftir.
  • Şirketin son iki yılda toplam bilanço aktifleri 25 milyon TL’den azdır.
  • Şirketin son 2 yılın çalışan sayısının 250’nin altında olması.
  • Şirketin son 2 yılın net satış karının 5 milyon TL’nin altında olması.

150.000TL kira desteğine başvurmak isteyen firmaların öncelikle KOSGEB resmi internet sitesine giriş yapması ve eğer yoksa KOSGEB veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamladığınız anda “Destekler” bölümüne tıklayın ve “Kira Desteği” başlığına tıklayın. Açılan sayfayı kontrol ettikten sonra “Başvuru Yap” butonuna tıklayınız. Ekrana gelen forma gerekli bilgiler doğru ve eksiksiz olarak girilir. Başvuru formunu doldurup gönderdikten sonra, başvuru durumunuz izlenecektir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.