Girişimciler için 180 Bin TL Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı

/
1075 görüntüleme
3 dk okuma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geri ödemesiz kredi kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanya vaatlerinin bir parçası olan geri ödemesiz kredi avantajları yürürlüğe girdi.

İkinci tur yapılan seçim sonuçları ile ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte seçim öncesi verilen sözler yavaş yavaş yerine getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim kampanyası vaatleri arasında yer alan geri ödemesiz kredi imkanları bugün yayınlanan bir haberle kamuoyuna açıklandı. Ekonomik güçlükler nedeniyle acil maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar, devletten karşılıksız tam yardım alabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci seçimde yeniden seçilmesinin ardından kamuoyu onun seçim vaatlerini beklemeye başladı. Ancak bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kampanya vaatlerinden biri olan geri ödemesiz kredinin yürürlüğe girdiği ve başvuruların başladığı haberi geldi.

Açıklamada, iş kurmak isteyen vatandaşlara daha önce başvurusu yapılmış olan geri ödemesiz kredi kullandırılacağı da belirtildi. Açıklamada ayrıca, bu kredinin ana avantajının geri ödeme gerektirmemesi ve yalnızca yeni bir iş kurmak, ekipman satın almak, işini büyütmek veya bir iş istasyonunu onarmak için ihtiyaç duyan müşterilere sunulacağı belirtiliyor. Başvurusu kabul edilen müşterilere talep edilen tutarın 10 Haziran’a kadar Halkbank tarafından hesaplarına yatırılacağı bilgisi verildi.

Krediden Kimler Yararlanabilecek ?

Cumhurbaşkanı’nın bugün yürürlüğe giren kampanya vaatleri doğrultusunda geri ödemesiz kredi başvuruları başladı. Ancak bu kredi, işyerleri ağır hasar görmüş, tamamen yıkılmış veya kamu kurumlarından acil yıkım raporu almış olanlarla sınırlı olduğuna dikkat çekiyor.

Ayrıca kredi ödemesinin 130.000 TL’lik kısmının geleneksel girişimcilere, 750.000 TL’lik kısmının ise ileri düzey girişimcilere gideceği açıklandı. Geleneksel girişimciler için ücret dağılımı istihdam için 100.000 TL, kuruluş giderleri için 20.000 TL ve belgelendirme giderleri için 10.000 TL olarak belirtilmiştir. Yine ileri düzey girişimciler için: Makine, teçhizat ve yazılım giderleri için 600.000 TL, istihdam için 100.000 TL, danışmanlık için 20.000 TL, kuruluş giderleri için 20.000 TL, sertifikalar için 10.000 TL olarak belirtildi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.