Emeklilerin Bankalardan Merakla Beklediği Müjdeli Haber Geldi

907 görüntüleme
2 dk okuma

Bugünlerde ülke gündeminin en önemli konularından biri asgari ücret, bir diğeri de memur ve emeklilere ne kadar zam yapılacağı. Asgari ücret artışı açıklandı. Yüzde 34’lük zam sonrası net asgari ücret 11 bin 402 TL oldu. Emeklileri yakından ilgilendiren haberler de var.

Hem emekli sayısındaki artıştan hem de emekli maaşlarındaki artıştan önce banka promosyanlarının yenilenmesine başlandı. Temmuz ayındaki faiz artışından önce bankalar emeklilik planları sunmaya başladı. Birçok ticari banka, TÜİK’in Temmuz ayında hem sosyal güvenlik katkı paylarını hem de enflasyonu etkileyecek bir zam yapacağı duyurusu öncesinde yaşlılığa hazırlanmak için önlemler alıyor. Temmuz ayındaki emekli maaşı artışıyla birlikte yaşlılık güvencesinin teşvikinin daha da ilerlemesi bekleniyor.

Promosyan miktarını emeklinin maaşına göre bankalar belirliyor. Emekli maaşınız ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla promosyon alırsınız. Banka promosyon ücretleri 8.000 lira ile 10.000 lira arasında değişebilmektedir.

Emeklilik zammı ile birlikte promosyonlarda bir artış bekleniyor. Şu anda belirli bir promosyon rakamı yok. Uzmanlar zam beklemenin emekliler için faydalı olduğunu söylüyor.

Emekli maaşları bankalara aktarılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklayan uzmanlar, bankalar arasında karşılaştırma yapılması gerektiğini söylüyor. Lütfen her emeklinin kendi durumunu değerlendirmesi gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.