Dünyanın En Zengini Tekrardan Elon Musk Oldu

1089 görüntüleme
1 dk okuma

ABD’li iş adamı Elon Musk, aynı zamanda Louis Vuitton markasının da sahibi olan lüks eşya grubu LVMH’nin başkanı Bernard Arnault tarafından alınan dünyanın en zengin adamı unvanını geri aldı.

Nisan ayında ünvanı Arnault’a veren Musk, United Press International’ın (UPI) haberine göre LVMH’nin hisselerinin düşmesinin ardından dünyanın en zengin insanı oldu.

Habere göre Twitter, Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin dünyanın en zengin 500 kişisi listesine göre 192 milyar dolarlık tahmini net servetiyle listenin başında yer alıyor.

Dünyanın en zengin adamı olan Arnault, Nisan ayında 211 milyar dolarlık varlıkla Musk’ı geçti, ancak LVHM’nin hisselerindeki değer düşüklüğü servetini 187 milyar dolara düşürdü.

LVMH’nin hisse fiyatı geçen ay %10 düştü ve buna karşılık Arnault’un servetinin tek bir günde 11 milyar dolar düştüğü söyleniyor.

‘Dünyanın en zenginleri’ listesinde Amazon’un sahibi Jeff Bezos 144 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer alırken, Microsoft’un sahibi Bill Gates 125 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.