Değeri 5 Doların Altında Olan Büyük Kazançlar Edilebilecek Hisseler

903 görüntüleme
4 dk okuma

Birçok yatırımcı gözünü az maliyetli hisselere dikti. Bu yazıda değeri 5 doların altında olan hisseleri inceleyeceğiz. Küçük işletme hisseleri yeniden gündeme geldi ve analistler bu eğilimin devam etmesini bekliyor. Bu da yatırımcıların değeri 5 doların altında olan hisse senetlerinden büyük getiri elde edebileceğini gösteriyor.

Bu görünümün ortalama getirisinin de %19 olarak hesaplanması yatırımcılara bu eğilime daha fazla güven veriyor. Ayrıca ABD faiz oranları da normalleşmeye başlıyor. Bu küçük işletme hisseleri için olumlu bir gelişme.

2008’den 2020’ye kadar, büyük ve küçük şirket hisse senetleri için fiyat kazanç oranları genellikle %100 ila %120 arasında değişiyordu. Ancak küçük şirketlerin fiyat kazanç oranları artık büyük şirket fiyat kazanç oranlarının yalnızca %75’i. Bu, yatırımcılar için harika bir satın alma fırsatı olabilir.

1. MamaMancini’s Holdings (MMMB)

MamaMancini’s gıda endüstrisinde de faaliyet göstermektedir ve 50’den fazla sağlıklı gıdayı süpermarketlere ve toptancılara satmaktadır. Özellikle pazarlama faaliyetleri de yürüten şirket, ürünlerini Walmart (WMT), Costco Wholesale (COST) ve Albertsons (ACI) gibi mağazalarda müşterilerine sunmaktadır. Şirket ayrıca pandemi sırasında tedarik zinciri sorunlarını çözdü ve enflasyon sorunlarına fiyatları yükselterek yanıt verdi.

2. DHI Group (DHX)

İstihdam piyasası görünümü sıkı olmaya devam ediyor ve DHI gibi şirketleri avantajlı bir konuma getiriyor. DHI, teknik personel açığı ve devlet güvenlik izinleri gerektiren pozisyonların doldurulmasında yer almaktadır. Özellikle Dice ve ClearanceJobs web sitelerinde açık pozisyonlar yayınlayan ve çalışan aramak için veritabanlarını kullanan şirketlerden gelir elde etmektedir. Ayrıca DHI, 8.300 abonesi ve 7,5 milyon başvuru sahibi ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük teknik işe alım firmalarından biridir.

3. Quantum Corp. QMCO

Quantum, videoların, görüntülerin, bilimsel verilerin ve diğer büyük veri kümelerinin depolanmasını ve alınmasını sağlayan ürünlerde uzmanlaşmış veri depolama ve yönetim ürünleri sunar. Böylece, şirketi yapay zeka ve veri analitiği mega trendlerinde önde gelen bir oyuncu yapıyor. Şirketin ürünleri ayrıca video düzenleme, akış ve hızlı yedekleme için de kullanılıyor.

4. Heritage Global (HGBL)

Heritage Global bir tasfiye şirketidir. Şirket, iflas etmiş şirketlerden gereksiz ekipman, gayrimenkul ve envanter satın alır ve yeniden satar. Ayrıca bankalardan kötü borçları ve takipteki kredileri yazar. Şirketin ilk çeyrek geliri %77,5 artışla 16,6 milyon dolara, net geliri ise dört katına çıkarak 2,8 milyon dolara ulaştı.

5. Ribbon Communications (RBBN)

İletişim ekipmanları satan Ribbon’ın müşterileri arasında telekom devleri yer alıyor. Şirketin ilk çeyrek satışları %7 artışla 186.2 milyon $’a ulaştı. Ek olarak, Ribbon CEO’sunun hisse başına 2,60 $’dan toplam 1,35 milyon $’a insider hisse satın alması şirket için olumlu bir işaret olarak görülebilir.

Kaynak:Midas

2 Yorum

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.