Borsalar Haftayı Artıda Tamamladı

683 görüntüleme
3 dk okuma

Haftanın son gününde yatırımcılar devam eden ikinci çeyrek bilançolarını sindirdi. Ve borsalar haftayı artıda tamamladı.

Dün açılışta; Dow Jones 0,18% yükselirken, S&P 500 0,37% ve Nasdaq 0,76% yükseldi. Portföy yöneticileri Pazartesi günü Nasdaq 100’ün yeniden dengelenmesini yansıtmak için fonlarını yeniden ayarladığından, haftanın son gününde ticaretin dalgalı olması bekleniyordu ve öylede oldu.

Yine de Dow Jones, Ağustos 2017’den bu yana büyük bir endeks için görülmemiş performans olan onuncu günde üst üste kazanç yolunda ilerliyor.

Bu arada, yatırımcılar hala önemli bilanço zorluklarını takip ediyor. Nakliye şirketleri CSX (CSX) ve Knight-Swift (KNX), bilançoları Wall Street analistlerinin beklentilerinin altında kaldıktan sonra halka arz öncesi işlemlerde sırasıyla %4 ve %2 düştü.

Kurumsal bilançolar şimdiye kadar karışık devam etti. FactSet verileri, S&P 500 şirketlerinin %73’ünün analist beklentilerini aştığını gösterdi. Ancak The Earnings Scout’a göre, bu oran hala üç yıllık ortalama olan %80’in altında. Bu hafta karma bir piyasada, Dow ve S&P 500 haftayı sırasıyla yaklaşık %2,1 ve %0,7 artışla kapatırken, Nasdaq dünü yalnızca %0,4 düşüşle kapattı.

AXS Investments CEO’su Greg Busk, “Karma bir endeks gerçekten karma bir bilançoyu ve bir dizi makroekonomik veriyi yansıtır” dedi. Dow bileşenlerinin ötesinde, bu bilançoların sektör genelinde satış baskısını artırdığını görebiliriz. ” yorumunu yaptı.

American Express (AXP), ikinci çeyrekte hisse başına beklenenden daha iyi kazanç bildirdi, ancak geçen çeyrekteki kazançlar analist beklentilerinin altında kaldı ve açılıştan önce %3 düştü.

AutoNation (AN) hisseleri, ikinci çeyrekte beklenenden daha iyi sonuçlara rağmen %3’ten fazla düştü.

Sunnova Energy (NOVA), BMO Capital Markets’in şirketin notunu “SEKTÖR HİSSELERİNE PARALEL” olarak düşürmesinin ardından %2 düştü.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.