Bitcoin’de Hareketsizlik Sürüyor: Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi

1188 görüntüleme
4 dk okuma

Son birkaç gün içinde, kripto para piyasasındaki ticaret hacimleri azalırken, durgun bitcoin sürüsüne olan ilgi arttı.

Yakın tarihli bir gönderide, blockchain analitik firması Glassnode, portföyünde uzun süredir takılıp kalan bitcoin miktarının rekor seviyelere yükseldiğini bildirdi. Rapor, çeşitli zaman dilimlerinden sonra hala tutulan Bitcoin miktarının rekor seviyelere ulaşmaya başladığını vurguladı. Bu nedenle, bir yıldan fazla bir süredir portföyde bekleyen BTC miktarı, yatırımcıların varlıklarını satmak yerine bir artış beklentisiyle elinde tutmayı tercih ettiği anlamına geliyor.

Hareketsiz BTC hacmindeki artış, işlem hacmi de son iki yılın en düşük seviyesine düştüğü için zamanın geçmesiyle tutarlı. Glassnode verilerine göre, yatırımcıların ortalama olarak Bitcoin varlıkları, boğa sezonu başladığında 2021’in başlarında satın almaya başlayacak.

Bitcoin kullanmak veya transfer etmek yerine elde tutma tercihi, düşük piyasa hacimleriyle ilgili satıcı faaliyetinin azaldığı gerçeğine dönüşüyor. Bazı yorumcular bunu Bitcoin’in mevcut seviyelerde dip yapması olarak yorumluyor.

Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi

Glassnode’un kurucu ortağı ve son zamanlarda Bitcoin piyasası hakkında yorum yapan kişilerden biri olan Yann Allemann, kripto para birimi hakkında olumlu görüşlere sahipti. Aleman, Bitcoin’in bir yükseliş trendi başlatabileceğine inanıyor. Glassnode kurucu ortağı, Bitcoin teknik bakış açısından, BTC fiyatının 200 günlük hareketli ortalamasını korumayı başardığını ve bunun Bitcoin kısa pozisyonlarında düşüşe yol açtığını belirtti. Ek olarak, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması da yukarı yönlü bir gösterge olarak yorumlandı.

Bir yandan kripto para piyasası, özellikle Bitcoin, ABD’nin ekonomik gelişmesinden doğrudan etkileniyor. ABD faiz oranı politikasının nasıl devam edeceğine dair belirsizlik, kripto para birimleri için bekleyişi uzattı. Borç krizinin henüz çözülmemiş olması belirsizliği artırıyor. Piyasalar, Fed faiz artırımlarının ertelenmesi olasılığını fiyatlıyor, ancak diğer ekonomik sorunlar bu etkiyi sınırlı olumlu haber olarak fiyatlandırmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı dünkü işlemlerde değişmeden kaldı ve ortalama 26.800 dolardı. Asya işlem saatlerinde yüksek talep gören kripto para birimi gün değiştirerek %2 artışla 27.400$ seviyelerine yükseldi ve geçen haftanın en yüksek seviyelerini test etti.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.