Bitcoin ve Ethereum’u Haziran Ayında Neler Bekliyor

/
1100 görüntüleme
3 dk okuma

Makro tarafta, yoğun gündemin oturması ve piyasanın önümüzdeki hafta önemli ölçüde sakinleşmesi bekleniyor. Ancak kripto para birimleri sürprizlerle doludur. Birçok sorun çözüldüğü halde Bitcoin fiyatı beklendiği gibi gelişmedi. Borç tavanı tartışmaları sırasında dalgalanan fiyatlar, artık sorun çözüldüğü sürece sabit kalıyor. Ek olarak, sanal para birimi vergileri de bu süreçte beklemededir. Haziran ayında kripto para birimlerini neler bekliyor?

Bitcoin Fiyat Tahmini Haziran

Nisan, kripto para piyasası için yüksek volatilite, yeni yıldan bugüne kadarki en yüksek seviyeler ve keskin düşüşlerle dikkat çeken ilginç bir aydı. Mayıs, kripto para piyasası için yılın ilk düşüş ayı oldu. Ve 2023 rallisi şimdilik bitmiş gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı 11 Mayıs’ta baş ve omuz modelinden çıktı. Baş ve omuzlar düşüş eğilimi olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, negatif fiyatların gelişmesi şaşırtıcı olmamalıdır.

Ama bir problem var. Kırılmadan sonra BTC, daha büyük bir düşüş görmesi gerekirken iki kez yükseldi ve hatta 30 Mayıs’ta modelin merkez çizgisini tekrar kırdı. Ancak kısa bir süre sonra tekrar bozuldu.

Teknik düzeyde, şu anda alçalan bir kanalın oluşumunu gözlemliyoruz. Bu doğruysa, fiyat 31 Mayıs’ta direnç çizgisi tarafından reddedildi ve mevcut düşüş trendi başladı. Bu nedenle, Bitcoin fiyatının Haziran ayında 25.000 $ ile yeni bir düşük seviyeye ulaşması muhtemel. RSI hareketi de bu olasılığı doğruluyor. Ancak, kanal direnç alanının kırılması fiyatı 31.000 dolara doğru itebilir.

Ethereum Fiyat Tahmini Haziran

ETH/BTC fiyatı, 2022’nin başından beri paralel bir düşüş kanalında. Nisan 2023’te kanalın orta çizgisi sansasyon yarattı. Bu, çizgiye ikinci kez atlayışı. Fiyat şu anda kanalın en yüksek seviyelerinde işlem görüyor ve bu da buradan bir çıkış şansını artırıyor.

RSI destekli bir hareket meydana gelirse parite 0,078 BTC seviyesine yükselebilir. Bu yükseliş ETH fiyat tahminine rağmen, kanalın orta çizgisinin altında bir kapanış, trendin hala düşüş yönünde olduğunu gösteriyor. Bu senaryoda 0,045 BTC destek hattına düşüş mümkündür.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.