Bitcoin 2 Yıl Sonra Tekrardan Piyasa Hakimiyetinde Zirvede

943 görüntüleme
2 dk okuma

BlackRock’un geçen haftaki ETF başvurusuyla birlikte Bitcoin, yatırımcıların tercihi oldu. Bitcoin, piyasa hakimiyeti iki yılın en yüksek seviyesine ulaşırken iki hafta önceki 27.180 $ seviyelerini test ederek kayıpları telafi etmeye devam ediyor. Bu arada, Ethereum yatay bant aralığında faaliyet göstererek 1.730 $ seviyelerinde alıcı buldu.

Geçen hafta altcoin fiyatlarındaki düşüşün ardından yatırımcılar, büyük kripto para birimleri Bitcoin ve altcoinler, XRP, Cardano ve Polygon lehine daha küçük girişlerle pozisyonlarını artırdı.

Ayrıca Bitcoin’e dirençli Ethereum, Avalanche ve Tron’dan da çıkışlar yaşandı. BTC ve ETH oynaklığı da son yılların en düşük seviyelerinde.

Daha da önemlisi, zincir üstü verilere bakıldığında, balina olarak temsil edilen ve büyük miktarda bitcoin tutan bir madenci, borsaya yaklaşık 55.000 bitcoin getirdi. Genellikle kâr amacıyla halka açık olarak alınıp satılan bitcoin gelecekte satılırsa, satış baskısı altına girebilir ve keskin bir düşüşe yol açabilir.

Kripto para piyasasının tamamına bakıldığında toplam miktar 1,03 trilyon dolar seviyesinde seyretmeye devam ediyor ancak altcoinler arasında 24 saat içinde ayrışan SFP çift haneli artış göstererek en yüksek artış oranına sahip altcoin oldu. .

Piyasalar, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günü Meclis Mali Hizmetler Komitesi ve Perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi huzurunda yapacağı açıklamayı izliyor olacak.

Louis Fed Başkanı Bullard, New York Fed Başkanı Williams ve Fed Başkan Yardımcısı Barr, bugünün Fed para politikasına ilişkin yeni sinyaller hakkında Avrupa Saati ile 18:45’te konuşma yapacak.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.